חדרי אמבטיה וגבס ירוק: כל מה שרציתם לדעת

בנייה בגבס מאפשרת לרבים קבלת שלל אלמנטים עשויי גבס כמו גם חומר קל לעיצוב ועבודה שבאמצעותו אפשר לבנות קירות, תאי עבודה, אפשר לבנות עמו חללי אחסון, שידות מעמדים, וכל מה שרוצים תוך עיצוב הרמוני של החלל. אבל מה הגשר בין גבס ירוק לבניית קיר גבס באמבטיה? ומה אפשר לבנות באמצעותו? הכל בהמשך.

אחד היתרונות של שימוש בחומרי גבס לשיפוץ חדרי אמבטיה או לשימוש בכל חלל ולכל צורך, הוא מחיר אטרקטיבי של שירות בנייה בגבס, החומרים לבנייה אשר נחשבים זולים במיוחד , עבודה בבנייה קלה אשר באמצעותה אפשר לשמור על זמן עבודה קצר, כמו גם העדר פסולת בנייה, תוך שניתן אף באמצעות הדרכה נכונה ניתן לבנות ולהקים חדרי אמבטיה מגבס  או כל חלל בצורה קלה ויעילה באופן עצמאי.

חדרי אמבטיה וגבס ירוק

אבל מה הקשר בין חדרי אמבטיה וגבס ירוק?

כיום ישנם שלל סוגים של קירות גבס בגבהים באורכים ובגדלים שוני, כאשר חלק פוגשים את הרצפה וחלקם לא.

זמן שרוצים לבנות קירות גבס לחדר הרחצה חשוב לבחור בגבס ירוק אשר נחשב המומלץ ביותר לבנייה של חללים בהם לחות ורטיבות משום שהוא נחשב עמיד במיוחד. את קירות הגבס העשוי גבס ירוק, ניתן להתקין באיזה גובה שתרצי אם אין אילוצי צנרת חשמל או ספרינקלרים.

בכל הנוגע להתקנה של קיר גבס בחדר האמבטיה ההמלצה היא להרכבה של לוחות גבס רגילים ולא ירוקים וזאת על מנת לאפשר לאדים לעבור דרך לוח הגבס בקלות אל תקרת הבטון שיודעת להתמודד טוב יותר עם אדי מים מאשר לוח גבס. אם הכוונה למחיצות חובה להרכיב לוחות גבס ירוקים עם עמידות משופרת למים ולאדים.

התאמת הקיר הנכון לצרכים שלכם

כאשר אתם בונים קירות מגבס באזור האמבטיה חשוב לבצע התאמה של הקירות לצרכים שלכם. התאימו את הקיר כך שיישאר מקום לכלל הכלים הסניטריים, שימו לב כי ישנו מקום להתנהלות נכונה בחדר האמבטיה, כי אתם בוחרים בגבס ירוק, תוך שאתם בוחרים בקירות גבס שמקנות את היכולת לבנות קיר אחוז שיפוע צינור ביובי להתאמה לחדר האמבטיה.

למה צריך לשים לב בבניית גבס ירוק בחדר האמבטיה?

כאשר אתם בונים את קיר הגבס שימו לב שיש לכם את כל הציוד לבניית הקיר הכולל:

מסילות  או ניצבים לגבס

קורות עשויות אלומיניום שנועדו לשמש מסגרת ותמיכה לקיר.

המסילות או הניצבים ייסעו לתמוך בגבס בזמן ההרכבה.

פלטות גב

חשוב לבצע רכישה של פלטת גב עשויות גבס לצורך הבנייה.

חווטים

במידה ואתם זקוקים ליווטים של צנרות מים וחשמל חשוב לעשות זאת נכון לפני עמידה בכל תנאי התקן. שימו בל כי אתם נעזרים במומחים אשר יודעים לבנות גבס בחדר אמבטיה בצורה בטוחה, תוך תשומת לב למידת אחוז שיפוע צינור ביוב שחייב להתרחש על מנת לקבל תקן בניית קיר גבס.

חומר מבודד

עוד יש להצטייד בחומר מבודד עשוי צמר לבידוד הקיר.

כלי עבודה

בכלי עבודה הדרושים לבנייה בגבס, ובכל מה שצריך לצורך הבנייה.

לסיכום בניית קיר גבס בחדר האמבטיה היא אינה משימה קשה. עם זאת חשוב תמיד להיעזר באנשי המקצוע על מנת לבצע עבודה נכונה ובטוחה!

גלילה לראש העמוד