אולי את הבית הבא שלכם תבנו בחו"ל: האם השקעה בנדל"ן בפורטוגל היא אפשרות כדאית?

בשנים האחרונות ובייחוד על רקע עליית המחירים הדרמטית של מחירי הדיור כאן בישראל, משקיעים ישראלים מתחילים לבחון את האפשרות של השקעה ורכישה של נכס מעבר לים, כאשר מדובר בעלויות נמוכות בעשרות אחוזים מאשר כאן בישראל. למעשה, באמצעות השקעה ברכישה של נכס או קרקע במדינה כמו פורטוגל,  ניתן לרכוש בית ישן ולשפץ אותו בעלות כספית אטרקטיבית, כאשר טווח התשואה הינו גבוה במיוחד ועשוי להוביל גם ליצירה של התפתחות נוספת שבמסגרתה ניתן יהיה לגוון את תיק ההשקעות, ולהוביל לביצוע של השקעות נוספות מעבר לים, וספציפית בפורטוגל. מה הופך את פורטוגל למדינה נחשקת בעבור ציבור המשקיעים? להלן הפרטים.

השקעות נדל"ן בפורטוגל – יעד נחשק להשקעות

פורטוגל עלתה לכותרות בשנים האחרונות לא מעט בזכות תיקון לחוק האזרחות אשר מאפשר לישראלים אשר מוכיחים כי הם צאצאים של הנושא ספרד ופורטוגל לקבל דרכון בהליך מקל. יחד עם זאת ישראלים החלו לגלות התעניינות בין היתר על רקע הזדמנויות השקעה בערים כמו ליסבון ופורטו אשר זוכות לביקוש גבוה וזאת בשל היכולת לאתר נכסים להשקעה בהון עצמי נמוך בגובה של כ-300,000 ₪, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של מענה אשר במסגרתו ניתן לקבל תשואה יציבה ובהתאם לכך גם הכנסה פסיבית לאורך זמן. יש מגוון אפשרויות להשקעות נדל"ן באירופה וספציפית בפורטוגל, וזאת בייחוד על רקע של תנופת בנייה אשר מתרחשת בערים רבות ומתייורית. בנוסף, בנייה של בית חדש בקרקעות היא זולה יותר מאשר כאן בישראל או במדינות אחרות באירופה, ןבשל כך אין ספק כי מדובר ביעד אשר זוכה להתעניינות הולכת וגוברת מצד קהל המשקיעים אשר מבינים כי ניצול הזדמנויות כמו זו הוא בעל פוטנציאל אדיר גם לטווח הקצר, וגם לטווח הרחוק.

 

 

 

כך תוכלו להעמיק את הידע שלכם בתחום

תחום השקעות ה נדל"ן מעבר לים התפתח מאוד בעשור החולף, לא מעט בזכות מודעות ציבורית הולכת וגוברת מצד קהל המשקיעים לאפיקי השקעה משתלמים כמו למשל השקעה בתחום הנדל"ן. בניגוד  לדעה הרווחת, השקעה מעבר לים ברכישה של נכס למגורים או להשכרה אינו שמור רק לבעלי כיסים עמוקים, ועדות לכך ניתן למצוא בסיפורי הצלחה של משקיעים אשר הצליחו להגשים את החלום – ולרכוש נכסים באירופה, וספציפית בפורטוגל.

מגמה שהולכת וצוברת תאוצה

המגמה של השקעות בתחום הנדל'ן פורטוגל הולכת וצוברת תאוצה, ועדות לכך ניתן למצוא בהתעניינות מוגברת מצד משקיעים ישראלים, בין אם במסגרת של דיונים בקבוצות ברשתות החברתיות או בפניה לחברות אשר מתמחות בתחום. חשוב להבין כי ליווי מקצועי הינו הכרחי לטובת ביצוע השקעה נכונה, אין מבחינת ההון העצמי והן מבחינת איתור של יעד אטרקטיבי של יניב לכם תשואות יציבות לאורך זמן בין אם אתם בוחרים להשקיע ברכישה של נכס בעיר הבירה ליסבון או פורטו, שזוכה גם היא להתעניינות מוגברת מצד קהל המשקיעים.

לסיכום

כאשר לוקחים בחשבון את העובדה כי בשנים האחרונות הוקמו חברות אשר מנהלות מתחזקות את הנכסים של משקיעים ישראלים בפורטוגל באמצעות חברת ניהול מקומית, לצד קבלת מימון של בגובה של עד כ- 75% מבנק מקומי בריבית אטרקטיבית ונוחה, פורטוגל מצליחה לבסס את מעמדה כמדינה מבוקשת מאוד בתחום ההשקעות, ולא בכדי.

גלילה לראש העמוד