חדרי שינה מעוצבים: המדריך המלא

אומנם חדר השינה אינו חדר שמוצג לעיני כל, אך עדיין אין זה אומר שהוא יכול להיות מוזנח, ופה נציין שחשוב לזכור שעיצוב נועד לגרום לנו לחוש טוב ולא רק על מנת להרשים אחרים. מכאן שראוי להשקיע מחשבה לקראת עיצוב חדר השינה – מתוך מטרה שהשהות תהיה נעימה, מזמינה, מרגיעה וכל תחושה אחרת שמייחלים לה. כיצד עושים זאת? באמצעות המדריך המלא!

חדרי שינה מעוצבים

שלב ההתכנסות

לפני שממהרים לראות תמונות השראה ולעבור על פריטי ריהוט, יש לעצור הכול, לקחת דף ולחשוב מהו בשבילכם חדר שינה – אלו תחושות אתם מבקשים שהוא יעביר, אלא תכנונים היו לכם עבורו בעבר ואלו צרכים פרקטיים רצוי שהוא ימלא. לאחר שמחזיקים ברשימה עם סך התשובות, ניתן לצאת לדרך.

שלב ההתמקדות

לשם השראה עברו על מגוון תמונות שיעניקו לכם השראה, וחפשו ברשת אחר חדרי שינה מעוצבים ואט אט הבינו מה מחפשים, כאשר לכל אורך הדרך חשוב שתהיו סגורים בנוגע לחמשת הפרמטרים הבאים:

  1. צבעוניות
  2. אחסון
  3. חומריות
  4. סגנון
  5. תאורה

לאחר שהרבה יותר מגובשים, יש לבחון כל פריט ריהוט בהתאם לשלל המאפיינים שקיבלתם לגביהם החלטה, אך בו זמנית השאירו מקום להפתעות – לקבלת החלטות בלתי צפויות שמרגישות מאוד נכונות.

אחסון

טרם נקפוץ למיטה, נעצור לבחון את תחום האחסון. ובכן אם אין לכם חדרי ארונות, הרי שהם יהיו בחדר השינה ופה נציין שאם ניתן, מוטב שהארונות לא יהיו הפריט הראשון שקופץ לעין כשנכנסים לחדר ובאותה נשימה מוטב שהם ייטמעו במראה הכללי. כך למשל אידאלי לבחור בחזיתות אחידות שמשתלבות עם הקיר, שמגיעות עד התקרה וכדומה. מכאן שגם אם הצבע הרצוי בולט לעין, יש לכוון שהארון ייטמע באופן אינטגרלי עם קווי החדר, כאשר דלתות שנעות על מסילה מבטיחות ניצול חכם של המרחב. מחפשים לפתוח את הראש ולהיחשף בפעם אחת למבחר איכותי ומגוון? הגיעו אל חנות "ארנה רהיטים", הממוקמת ברחוב אבולעפיה 15 תל אביב, ותמצאו שלל דוגמאות מרהיבות, איכותיות ושמשקיעות היכן שחשוב באמת – בפרטים הקטנים.

ניקיון

חדר שינה חשוב שיהיה נקי, ולו עבור התחושה הנפשית. אי לכך לפני שבוחרים בפריט כלשהו, בחנו האם תתמידו לנקות אותו והאם החומריות והעיצוב יקלו את העבודה. כך למשל אם בוחרים בראש מיטה עשוי בד, היו כנים האם תקפידו לשאוב מדי שבוע, או אם הארונית הרצויה בעלת רגלים נמוכות, תוודאו שתוכלו לנקות מתחת בקלות.

סדר

אי סדר יכול לחרב כל אווירה בחדר שינה, ועל כן אם אינכם טיפוסים מסודרים, הקפידו על פתרונות אחסון נוחים, כגון סולם תלייה, ארגז נוי שמאפשר אחסון סמוי וכדומה. מכאן שמראש יש לבחון את הריהוט בהתאם להרגלי הסדר ולחפש כמה שיותר תאים סגורים, או שמאפשרים תלייה. כך למשל אם השידה שליד המיטה מהווה מקום לאגור ג'אנק, מראש הקפידו שהשטח הפנוי יהיה מינימאלי.

השקעה נקודתית

אינכם עומדים לעצב מחדש את כל חדר השינה אך עדיין מחפשים אחר מהפך? תשקלו חלופות עבור השקעה נקודתית. מבקשים רעיונות? הציבו בפינת החדר כורסת ישיבה מזמינה, ביחרו שידת איפור מרהיבה, תלו תמונה והציבו מעליה תאורה נקודתית, הציבו למרגלות המיטה ארגז מצעים מרשים, השקיעו בווילון חדש וכדומה.

עשה ואל תעשה

לסיום נציין שאין נכון או לא נכון, אך כן תמצאו טיפים שמוטב להיצמד אליהם, כן יש מחירים שעשויים להיות מתאימים עבור אדם אחד אך לא עבור אדם שני, כן מוטב לרכוש רהיט איכותי ולא להחליף מדי כמה שנים וכן מוטב להשאיר מרחב משחק, ולו עבור שינוי מינורי שייצור הבדל גדול.

גלילה לראש העמוד