האם משתלם לבעלי מקצוע לשכור רכב מסחרי?

בעלי מקצוע עומדים באופן קבוע בפני התלבטויות שונות, כאשר נושא הרכב הוא לעתים דוגמה בולטת לכך. האפשרויות מגוונות וההשלכות רבות ומורכבות וכל איש מקצוע מנסה לקבל את ההחלטה החכמה ביותר. כספית, תפעולית ומכל שיקול נוסף שחשוב עבורו. אחת השאלות המרכזיות, כאשר בעלי מקצוע מחפשים פתרון עבורכם מבחינת רכב עבודה מסחרי, היא האם משתלם לשכור רכב כזה?

מגוון רחב של השלכות

המענה לשאלה זו, תלוי בנסיבות האישיות של בעל המקצוע שבו מדובר. ככלל, השכרת רכב מסחרי יכולה להשתלם עם החברה המתאימה ועם בחירה של הרכב המתאים ביותר למטרותיכם. בכל מקרה, יש לקחת בחשבון נקודות רבות ואת השלכותיהן:

שיקולים כספיים

ההיבט הכספי איננו ההיבט החשוב היחיד בנושא זה. בכל זאת, חשיבותו רבה כמובן והוא מתבטא בין השאר בנקודות הבאות

התקציב

התקציב שעומד לרשותכם, הוא נקודת מוצא ראשית חשובה כמובן. ייתכן שאין לכם יכולת לרכוש את הרכב המתאים לכם ביותר, אבל שתוכלו להרשות לעצמכם לשכור אותו!

היקף השימוש

אם אתם זקוקים לרכב לתקופת זמן קצרה בלבד, ברור שאין טעם לרכוש ומוטב לשכור.

תדירות השימוש

גם במקרה שבו אתם זקוקים לרכב לתקופה ארוכה אך להיקף שימוש נמוך בכל יום, ייתכן שישתלם לכם יותר לשכור.

פתח להנחות

עוד נזכיר, שאתם עשויים לקבל הנחה על שכירת רכב לטווח ארוך.

ליסינג מימוני

שכירת רכב פותחת בפניכם אפשרויות חדשות מבחינה כספית. למשל האפשרות של ליסינג מימוני, שבמסגרתו התשלום השוטף הופך להיות חלק מרכישת הרכב.

בשיקולים הכספיים יהיו גורמים נוספים שתרצו לקחת בחשבון. למשל היבט ההוצאה המוכרת (שלגביו חשוב להתייעץ עם רואה חשבון) וכן הוצאות הדלק.

האם משתלם לבעלי מקצוע לשכור רכב מסחרי?

שיקולים נוספים

אם אתם מתלבטים לגבי שכירת רכב למטרותיכם המקצועיות לעומת רכישה, כדאי לקחת בחשבון גם את:

ריבוי האפשרויות

שכירה מחברה גדולה ומקצועית, תסייע להתאמה מדויקת של הרכב לצרכים המקצועיים שלכם. בצורה כזו, לא תשלמו לחינם על מה שאינכם זקוקים לו ולהיפך. כלומר לא תמצאו עצמכם מוגבלים באפשרויות, דוגמת מקום בתא המטען. יש בהקשר זה גם אפשרויות שונות מבחינת גדלי רכב ואפילו סוגים (טנדר, רכבי 4 על 4 ועוד).

התמקדות בעיקר

רכב בבעלותכם פירושו גם יותר "כאבי ראש" וזמן שיבוזבז סביבו. שכירת רכב לעומת זאת, יכולה לסייע לכם להתמקד בעיקר. כלומר בעסק שלכם עצמו. בולט במיוחד מבחינה זו הליסינג התפעולי, שבו מדובר על שכירת רכב כולל שירותי אחזקה עבורו.

גמישות

בחירה בשכירת רכב מסחרי במקום ברכישה, גם משפרת את הגמישות העסקית שלכם מבחינה זו.  תוכלו בהמשך לעבור לפי הצורך לשכור רכבים אחרים או נוספים. תוכלו גם לתת מענה יותר בקלות, לתקופה שבה אין צורך ברכב או שיש צורך ברכב נוסף באופן זמני בלבד.

ביטוח

חשוב לקחת בחשבון גם את הביטוח. מחד, אלה הוצאות נוספות. מאידך, הוא הכרחי וחשוב.

שימוש ברכב קיים?

שימוש ברכב קיים ידרוש התאמות בהתאם למקצוע שלכם. רכב שכור שנועד מראש למטרות מסחריות, מגיע כשהוא כבר מוכן למשימה. הוא גם יחסוך לכם את הטרחה הרבה, של קבלת אישורים לביצוע שינויים גדולים ברכב קיים. עוד כדאי לזכור, את היבט ירידת ערך הרכב הקנוי עם הזמן.

לסיכום

שכירת רכב יכולה בהחלט להיות משתלמת עבור בעלי מקצוע שונים. היא גם תספק לא מעט ערכים מוספים, מעבר להיבט הכספי הצר.

 

גלילה לראש העמוד