עיצוב הבית על פי תורת הפאנג שוואי

תורת הפנג שוואי היא אחת הדרכים הפופולאריות לעיצוב הבית, ולו כי מטרתה לייצר תחושת הרמוניה, אנרגיות חיוביות ורוגע בחלל הבית. לפני שפוצחים במלאכת העיצוב, חשוב לטהר את הבית מאנרגיות שליליות, מה שניתן לבצע באמצעות ניקוי החלל ומיון הפריטים השונים, כשנהוג להיפרד מפריטים שמשרים עלינו אנרגיות שאינן חיוביות.

העיצוב מתחיל בכניסה לבית

חשוב להבין שעיצוב בסגנון פנג שוואי נוגע לכל אחד מחללי הבית, לרבות הכניסה, ולו כי הכניסה לבית היא האזור שדרכו נכנסת האנרגיה החיוביות, ולכן יש להעניק לעיצוב אזור זה את מלוא תשומת הלב. הכניסה צריכה להיות מסודרת, מרווחת ומרהיבה, בעדיפות להימנע מחפצים הממוקמים באזור – עם זאת, שטיח בכניסה זה דווקא מומלץ.

טיפ: רצוי להשאיר את הנעליים בכניסה לבית, ולא להכניס אנרגיות מבחוץ אל תוך החלל הביתי. אם אין אפשרות – ניתן לאחסן את הנעליים בארון סגור.

תאורה נכונה וחגיגית

לתאורה יש חשיבות ניכרת בעיצוב הבית לפי תורת פנג שוואי, כשיש להקפיד על תאורה חזקה בחלל הסלון, ובאופן כללי להקפיד על כמה שיותר תאורה בחדר, בדגש על תאורה צהובה (בשל היותה דומה לתאורה הטבעית של השמש). כמו כן, רצוי להציב באזור הסלון נרות המפיצים ריח, ולו כי נרות שדולקים ידועים ביכולתם לנקות אנרגיות שליליות.

עיצוב הסלון – לאזן את האנרגיות בבית

הסלון הוא אחד המקומות האנרגטיים ביותר בבית, ולכן מומלץ שבסלון יהיה חלון גדול עם נוף פתוח. כדי ליצור איזון אנרגטי, מוטב לבחור בצבעים שיוצרים הרמוניה, כשיש לשלב בין צבעים שונים (כהים ובהירים) כדי ליצור עיצוב ייחודי. הצבעים יכולים להיות צבעי הרהיטים, צבעי הכריות ואפילו שטיח בגוונים ייחודיים. עוד חשוב להעדיף צורות עגולות, כמו שולחנות מעוגלים או רהיטים עם פינות מעוגלות. יתרה מזאת, מיקום הספה חייב להיעשות בצורה שבה אנשים ישבו עם הגב אל הדלת.

עיצוב הבית- על פי תורת הפאנג שוואי

פינת אוכל מזמינה ונעימה

רצוי כי שולחן פינת האוכל לא יהיה צמוד לקיר, ועדיף למקם את השולחן באזור המטבח, ולא בכניסה אל הבית. אם ניתן למקם את השולחן מול חלון לנוף הפתוח זה יהיה נהדר, ואם לא – תמונות משמחות וחיוביות יעשו את העבודה או לחלופין מראה גדולה בה משתקפים הסועדים.

ומה לגבי חדר השינה?

חשוב להקדיש תשומת לב יתרה לעיצוב חדר השינה, כשיש למקם את המיטה באופן שבו הרגליים לא יהיו מול הדלת, משום שהטענה הרווחת היא ששינה עם הרגליים מול הדלת מובילה לריקון אנרגטי (אם אין אפשרות אחרת, ומיקום המיטה חייב להיעשות באופן כזה – רצוי לישון עם דלת סגורה). מלבד זאת, רצוי להימנע ממראה דרכה ניתן לראות את האנשים כשהם ישנים. כמו כן, חשוב שתהיה גישה למיטה משני הצדדים, ואף רצוי להימנע מהצמדת המיטה לקיר (בחלקה הארוך).

לסיכום, עיצוב הבית בהתאם לכללי פנג שוואי עשוי להעניק לכם אנרגיה חיובית, ולאפשר לכם לעצב את החלל האופן האידיאלי ביותר.

גלילה לראש העמוד