שיפוצים בירושלים – מתי מומלץ לשפץ את הבית?

הגיע הזמן לחדש את נראות הבית ולשפץ אותו באופן יסודי או נקודתי. אבל רגע, מהו המועד הנכון ביותר עבורכם לשיפוץ? ובכן דבר זה תלוי במשתנים שונים. לפני שתקבעו עם השיפוצניק, יש כמה דברים שכדאי להתחשב בהם בטרם תקבעו את מועד השיפוץ.

שיפוץ לבית

היקף השיפוץ

לפני שמתחילים לתכנן את השיפוץ, להתקשר לבעלי מקצוע ולרכוש ריהוט חדש, חשוב שתקדישו זמן בכדי לחשוב על החללים והאלמנטים שתרצו לשפץ בדירה. האם השיפוץ יהיה שיפוץ כללי ויצריך מכם לישון באופן זמני במקום אחר או שמא מדובר בשיפוץ נקודתי שיימשך מספר שעות? בכדי לתכנן את מועד השיפוץ, חשוב להגדיר מראש את החללים בהם יתקיים השיפוץ לרבות היקף העבודה העתידי.

לאחר שתחליטו איזו אזורים אתם הולכים לשפץ, כדאי שתבדקו אודות מחירי השיפוץ השונים ובהתאם למחירים תוכלו להגדיר את התקציב הכולל שלכם בעבור השיפוץ הרצוי. תכננו את שלבי השיפוץ בסיוע של אדריכל או קבלן שיפוצים, כך תוכלו לאמוד את לוח הזמנים שצפוי לכם, ומשך הזמן בו יימשך השיפוץ.

מתי כדאי לבצע את השיפוץ?

שיפוץ דירה יכול להיעשות בכל ימות השנה, זאת בהתאם לרמת זמינותם של בעלי המקצוע ונוחות הדיירים. רצוי לבחור במועדי השיפוץ המתאימים ביותר עבורכם, בעתות בהם הילדים אינם בבית או בתקופות בהן אתם פנויים לתכנן את התהליך באופן המיטבי. יתרה מזאת, משום שרבים מעדיפים לשפץ את ביתם בקיץ, לעיתים תוכלו למצוא שיפוצי חורף במחירים אטרקטיביים יותר, לכן מוטב לברר זאת מול בעלי המקצוע.

במידה והשיפוץ שתבצעו בבית הנו שיפוץ יסודי, רצוי ללון מחוץ לבית בימים הללו, לכן ימי הקיץ או החגים עשויים להיות אידאליים עבורכם לתקופה זו, כך תוכלו להזמין חופשה למשך השיפוץ ולשהות בבית מלון. כמו כן, ישנו דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון בקביעת מועדי השיפוץ: התנאים של הערים השונות. במהלך שיפוצים בירושלים, רצוי להתחשב במזג האוויר, ואילו בתל אביב, רצוי לקחת בחשבון את השעות הפקוקות. כך תוכלו לבחור את תקופת השיפוצים הטובה ביותר, לרבות שעות העבודה. אגב, אם אתם מתכננים לרכוש ריהוט חדש לדירה, מוטב להכניס את הריהוט רק לאחר שהשיפוץ יסתיים וזאת בכדי לשמור עליו לבל יתלכלך או יינזק.

המשפחה עומדת להתרחב? מועד השיפוץ האידאלי ביותר עבורכם יהיה בטרם לידת התינוק. כך לאחר הלידה התינוק יגיע לבית משופץ, נטול ריחות של צבע ורעשי שיפוץ, מה גם שזה עדיף עבור היולדת.

מתי לא כדאי לשפץ?

אם אתם עובדים בעבודה מלחיצה, מרימים קמפיינים שעשויים לגבות מכם זמן יקר, ייתכן ותעדיפו לתאם את תקופת השיפוץ לתקופה פחות לחוצה בעבודה. כמו כן, אם אתם או חלק מהדיירים סטודנטים, אל תבצעו את השיפוץ במהלך תקופות המבחנים. הרעש והבלגן בבית עשויים לפגוע בתהליך ההכנה למבחנים, בייחוד כשמדובר בשיפוץ מקיף הכולל הריסת קירות או הקמת קירות גבס.

 

קחו בחשבון שעשויים להיות שינויים בלתי צפויים במועדי השיפוץ או בלוח הזמנים, לכן היערכו לכך בהתאם. מעבר לזה, אם אתם מתכננים שיפוץ למשך חול המועד או החגים, וודאו מול בעלי המקצוע את רמת הזמינות שלהם ושעות העבודה שלהם בימים הללו. מועד השיפוץ תלוי בעיקר בצרכים שלכם ובהיקף השיפוץ הרצוי. תכננו היטב את שלבי השיפוץ והעבודות שתרצו ליישם, כך תוכלו לאמוד את זמני העבודה ולקבוע את מועדי השיפוץ האידאליים ביותר.

גלילה לראש העמוד