איך לבחור את הבית הבא שלכם?

העסקה המשמעותית והגדולה ביותר שתבצעו בחייכם, היא רכישת הדירה. לכן, לפני שממהרים לחתום על חוזה ולסגור את כל הפרטים מול עורך הדין, חשוב לוודא שההחלטה הנכונה התקבלה. איך תבחרו את הבית הבא שלכם? ריכזנו בעבורכם את כל הטיפים והמידע הנחוץ.

קניית בית

בצעו רכישה מושכלת

רכישת דירה היא צעד משמעותי בעבור לא מעט אנשים, מאחר ומדובר בהוצאה כלכלית גבוהה המשתלמת לטווח הרחוק. אבל כדי להבטיח שבאמת מדובר בהוצאה משתלמת, חשוב להתייחס לתהליך בכובד ראש ולשקול את כל האלמנטים הרלוונטיים. החיפוש אחר נדל"ן למגורים עלול להימשך לא מעט זמן, זאת בשל הצורך לבצע את הרכישה הנכונה והמתאימה ביותר בעבורכם. לפיכך, חשוב להיאזר בסבלנות ולבחון את כל האספקטים השונים בתהליך עד לביצוע העסקה וחתימת החוזה.

בחרו את אזור המגורים האידיאלי ביותר

הרצון לגור באזור מסוים הוא בהחלט מניע נכון לבחירת אזור המגורים, אך אל תשכחו שמדובר בהשקעה לטווח ארוך ולכן חשוב לוודא שבאזור המגורים קיימים בתי ספר יסודיים ותיכוניים, שהתחבורה הציבורית פועלת כסדרה ושהרחובות שקטים ונעימים למגורים. לאחר שבחרתם את האזור המדויק, תוכלו לפנות אל מתווכים שיסייעו לכם בתהליך, או לחלופין לחפש אחר הבית המושלם באופן עצמאי.

הגדירו תקציב ואל תחרגו ממנו

עלויות רכישת הדירה עשויות להשתנות בשל גורמים שונים, בין אם מדובר בעיר המגורים ובין אם מדובר בבניין ישן, חדש או כזה שעבר שיפוץ מאסיבי. כך או כך, הגדירו מראש את התקציב שלכם, והשתדלו שלא לחרוג ממנו לכל אורך התהליך. מה זה אומר? זה אומר שלא רק מחיר הדירה צריך להיכלל בתקציב, אלא גם הריבית של המשכנתא, הריהוט החדש שתרכשו, עלויות השיפוץ (בהתאם לצורך), עיצוב הפנים של הדירה וכו'. אל תוותרו על השלב הזה כי הוא קריטי ומשמעותי במיוחד. הוא זה שיאפשר לכם להתנהל נכון ברמה הכלכלית בכל הנוגע להוצאות הדירה.

בדקו את הדירה היטב

מצאתם דירה שמעניינת אתכם ועונה על הציפיות? כעת עליכם לבדוק אותה מבחינה פנימית ולוודא שהיא מתאימה לצרכיכם. תחילה בדקו אם כמות החלונות אידיאלית בעבורכם ואם המיקום שלהם נוח. כמו כן, כדאי לפתוח את החלונות ולראות אם ישנה זרימה של אוויר לתוך הבית, מה שיכול להיות נהדר למקרים בהם תרצו לאוורר את הדירה.

עוד כדאי לבדוק אם יש עובש או רטיבות במקלחת או במטבח, אם קיים דוד שמש או דוד חשמל ואם חלוקת החדרים בדירה מתאימה לכם וליתר הדיירים שעתידים לגור בה. מלבד זאת, יש לבדוק את החללים היטב, ולראות אילו שיפוצים (אם בכלל) תיאלצו לבצע בחלל הבית והאם השיפוצים הללו הם משהו שאתם מוכנים לקחת אותו בחשבון או לא. הדירה לטעמכם? הזמינו בדק בית מקצועי, כך תוכלו להבין אם הבית אכן במצב טוב או שישנם ליקויים או כשלים שונים שלא נראים לעין ועלולים להוות מטרד בהמשך. רק לאחר מכן, תוכלו להמשיך בתהליך הרכישה ולפנות לעורך דין לנדל"ן ומקרקעין.

 

רכישת דירה היא אחת העסקאות החשובות ביותר בחיינו, מאחר והיא כרוכה בהוצאה כלכלית גדולה במיוחד. השקיעו זמן, מחשבה ותשומת לב לכל שלב בתהליך, על מנת שתוכלו למצוא את בית החלומות שלכם. בהצלחה!

גלילה לראש העמוד