מד מרחק לייזר: מגוון יתרונות שכדאי להכיר!

מד מרחק לייזר

עוסקים במקצועות של בנייה, שרטוט, אדריכלות או קבלנות? אתם בטוח מכירים את הצורך בשימוש במכשיר מד מרחק לייזר, והמאמר הזה הוא בדיוק בשבילכם. אילו סוגי מד מרחק לייזר קיימים? מה היתרונות של מד מרחק לייזר? איך משתמשים בו? כל זאת ועוד במאמר הקרוב.

מד מרחק לייזר – מה תפקידו?

מד מרחק לייזר הוא מכשיר המאפשר מדידה של מרחק גם מבלי שצריך להתקרב או אותו עצם נמדד. עוד בקטגוריית המכשירים הללו תוכלו למצוא מכשירי לייזר ומכשירים אופטיים נוספים.

מעבר למדידת מרחק שמתאפשרת באמצעות מד מרחק לייזר, באפשרותם של חלק ממדי מרחק לייזר גם לחשב שטח, נפח, מדידת גובה של עמוד או בניין מסויימים, למדוד מקטעים כמו למשל הגובה שבין קומה מסויימת בבניין לקומה אחרת, מדידה של זווית שיפוע של גג לדוגמה ועוד. אם כן, מד מרחק לייזר הוא מכשיר מתוחכם ביותר ורב אפשרויות מגוונות.

מד מרחק לייזר – סוגים

מד מרחק לייזר מתחלק בגדול לשתי אפשרויות בולטות – מד מרחק לייזר לעבודות פנים ומד מרחק לייזר לעבודות פנים וחוץ כאחד. נתחיל ממד מרחק לייזר לעבודות פנים.

מד מרחק לייזר לעבודות פנים

מד מרחק לייזר לעבודות פנים משמש, כשמו כן הוא, לעבודות פנימיות. בגדול, ניתן להשתמש במד מרחק לייזר גם למדידות בחוץ, אבל למרחקים קצרים יחסית. בשימוש במד מרחק לייזר יש חובה לראות את קרן הסימון, זאת כדי לדעת בדיוק באיזו נקודה הוא מודד. עבודות עם מד מרחק לייזר לעבודות פנים ישמשו בעיקר בתוך מבנים כמו בית, חנות ועוד.

קיימים סוגים רבים של מד מרחק לייזר לעבודות פנים בעלי תכונות ומאפיינים שונים. לדוגמה, תוכלו למצוא מד מרחק לייזר לעבודות פנים לטווח של 120 מ', 70 מ', 40 מ' ועוד. כמובן שבהתאם לאופי המכשיר הרצוי מחירו ישתנה.

מד מרחק לייזר לעבודות פנים וחוץ

מד מרחק לייזר לעבודות פנים וחוץ שונה ממד מרחק לייזר לעבודות פנים בעיקר בשל מרחק המדידה הגדול יותר משמעותית. היות והשימוש במד מרחק לייזר זה נעשה גם בחוץ ובאור יום, לעיתים לא ניתן לזהות את קרן הלייזר. בשל כך מד מרחק לייזר לעבודות פנים וחוץ מצוייד בכל מיני אמצעים שמאפשרים למודד למצוא את מקום המדידה גם בטווחים רחוקים ביותר, מבלי להסתמך על זיהוי קרן המדידה.

גם במקרה של מד מרחק לייזר לעבודות פנים וחוץ ניתן למצוא סוגים רבים של מכשירים בעלי תכונות ומאפיינים שונים. כך, לדוגמה, תוכלו למצוא מד מרחק לייזר לטווח של 200 מ', 300 מ', ומכשירים מסויימים מגיעים אף לטווח של 1000 ו-1500 מ'. גם כאן מחיר המכשיר יהיה בהתאם למאפיינים והתכונות שלו.

אז איזה מד מרחק לייזר אתם צריכים? בדקו היטב את נתוני העבודה ותוכלו לבצע בחירה חכמה של מד מרחק לייזר עבורכם.

גלילה לראש העמוד