מהי האחריות של קבלן השיפוצים? ומה נרצה לראות בחוזה?

מתכננים שיפוץ דירה בקרוב? אולי עיצוב מחדש של כל הבית? בין אם כך או כך, אתם תצטרכו להסתייע באנשי המקצוע המומלצים ביותר והאיכותיים שניתן לאתר. מה יהיה באחריותם של קבלני שיפוצים? מה חשוב לכלול בחוזה מולם? בואו נדבר שיפוץ דירות ועיצוב בתים.

בבואכם לתכנן שיפוץ בית או עיצוב דירה, יהיה עליכם לקחת בחשבון לא מעט פרמטרים שונים, תהליכי עבודה, איתור אנשי מקצוע, תהליכי מחקר על חומרי גלם שונים ועוד. בין כל אלו, יהיה עליכם גם לבחור קבלן שיפוצים מומלץ. קבלני שיפוצים מומלצים ויסודיים? ניתן כיום, ב-2020, למצוא בעיקר דרך האינטרנט. אז בואו נדבר על בחירת קבלנים מקצועיים לשיפוץ דירות.

ראשית מאתרים את הקבלן הנכון לכם ולסוג השיפוץ

נכון, אין ספק שאתם יכולים לקבל המלצות מחבריכם ומכריכם על קבלנים מומלצים לשיפוצי בתים, אך כשאתם מאתרים את אנשי המקצוע האלו דרך הרשת, אתם למעשה יכולים לסקור את מלאכת החברה מ-א' ועד ת', גם אם מדובר בחברה גדולה כמו שיינר חנוך פרויקטים (סוגים נרחבים של שיפוצי דירות, עיצוב ושיפוץ בתים פרטיים ועוד).

האחריות של קבלן השיפוצים ומה נרצה לראות בחוזה

למה אנו מתכוונים?

בואו ניקח את הדוגמה של שיפוץ דירות באמצעות בטון, לעומת שיפוץ בתים בעזרת גבס. חברות מקצועיות ועתירות ניסיון אמורות להיות גאות במלאכה שלהן, ולפרסם את תיק עבודותיהן אונליין. אתם יכולים לסקור את עבודות השונות של הקבלן, ככה שתוכלו לראות גם עבודות של שיפוץ בטון וגם של שיפוץ בגבס. אז, המלצה ראשונה? סקירת תיק העבודות של הקבלן באינטרנט.

על מה הקבלן יהיה אחראי?

בבואכם לחתום חוזה אל מול קבלן שיפוצים, יהיה עליכם לוודא מספר דברים חשובים. למשל, חשוב מאוד לוודא כי הקבלן הינו אחראי לאיסוף הפסולת הנוצרת כתוצאה מתהליך השיפוץ. זכרו, העירייה נותנת דוחות וקנסות גבוהים למשאירי הפסולת ברחובות. בכל עיר יש יום איסוף פסולת גדולה (היום הזה משתנה מעיר לעיר), ככה שיש לוודא כי הקבלן מודע לכך.

מעבר לפתרונות איסוף פסולת והשלכתה במקומות המיועדים לכך, כמובן שיהיה חשוב לוודא כי בחוזה כלולים כל סעיפי השיפוץ השונים. מתכננים להחליף דלתות? אולי כיורים וחדרי רחצה באופן כללי? לא משנה מה אתם משפצים, זה חייב להיות מעוגן בחוזה רשמי (עדיף שיהיה חתום על ידי עו"ד).

כל קבלן שיפוצים והקונקשנים העסקיים שלו 

יש לזכור כי לכל קבלן יש את שיתופי הפעולה שלו עם אנשי מקצוע בכל התחומים והענפים. היות ואנשים רבים אינם באמת בקיאים בסוג חומרי הגלם שאיתם אפשר לעבוד ובאיכויות השונות, אפשר גם לכלול בחוזה את ליוויו של הקבלן בעת בחירת חומרי הגלם.

נסביר למה אנחנו מתכוונים:

זה אמנם נשמע כמו שירות VIP, אבל הרבה אנשים מסתייעים בקבלן עבור בחירת חומרי הגלם השונים, ככה שאתם יכולים לבקש ממנו להתלוות אליכם בימים של בחירת ריצוף, אסלות, ארונות חדרי רחצה ועוד. בסופו של דבר, שיפוץ דירה זהו לא תהליך שקורה כל שבוע, ככה שאם אפשר להשקיע ולצלוח אותו נכון, בהחלט יהיה כדאי. הסתייעו במקצועני-אמת בלבד של שיפוצי דירות ובתים.

גלילה לראש העמוד