הגבלת רעש שיפוצים ותיקונים – מה מותר ומה אסור?

מתכננים לשפץ את הבית? ובכן, רגע לפני שאתם מתחילים בפרויקט חשוב להכיר את ההגבלות על רעש, וזאת בשל העובדה כי עבודות השיפוצים יכולות לגרום למטרד רעש משמעותי. אז מה מותר ומה אסור? להלן הפרטים.

הגבלת רעש בעת שיפוץ ותיקון: כך תימנעו מקנסות בשל הרעש

במידה ואתם מתכננים לשפץ דירה, בית פרטי או משרד, עליכם לדעת כי במדינת ישראל ישנן תקנות ברורות אשר קובעות כי בשעות מסוימות חל איסור להרעיש, וזאת בהתאם לחוקי העזר העירוניים. למעשה, התקנות קובעות כי לפני כניסת שבת יש לסיים את פעולת השיפוץ, וביום המנוחה (קרי יום שבת) אסור לבצע שום פעולה של שיפוץ או תיקון, עד ליום ראשון בשעה 07:00. למעשה, החוק קובע כי אין לבצע עבודות שיפוץ או תיקון בין השעות 17:00-07:00 בבוקר לאחר יום המנוחה, ולכן חשוב להקפיד ולסיים את השיפוץ בזמן. בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי אתם עומדים בזמנים, חשוב ליצור קשר עם קבלן שיפוצים מנוסה אשר ידע להתאים את לוחות הזמנים לתקנות אשר קבועות בחוק. כל חריגה מהתקנה עלולה להוביל לקנסות מטעם הרשות המקומית וכן משטרת ישראל אשר אמונה על אכיפת מטרדים. ע"פ החוק במדינת ישראל שוטר אשר מבחין ברעש לאחר שעות הפעילות יכול לקנוס את גורם הרעש, ולכן אתם עלולים למצוא את עצמכם עם קנס גבוה כמו גם תרעומת מצד השכנים אשר יכולים להתקשר ולדווח אודות עבודות השיפוץ אשר חורגות מהשעות הנקובות.

הגבלת רעש- שיפוצים ותיקונים  מה מותר ומה אסור

שיפוץ: הימנעות משיפוץ ביום המנוחה

באופן כללי, מומלץ להימנע ככל האפשר מתהליך של שיפוץ בעת יום שישי ולפני כניסת השבת, אלא אם כן מדובר במקרים דחופים. חשוב לזכור כי בתקופת החורף השבת נכנסת מוקדם יותר, ולכן האפשרות לחריגה מהשעות המקובלות גבוהה יותר. בנוסף, חשוב לזכור כי על נושא האכיפה מופקדים שני גופים: המועצה הציבורית למניעת רעש וזיהום אשר פועלת לרוב כנגד גופים ציבוריים או עסקיים וכן האגודה לתרבות הדיור. רוב סכסוכי השכנים סובבים לרוב נושא הרעש, ולכן ניתן לראות זינוק במספר התלונות אשר הוגשו לאגודה לתרבות  הדיור במסגרת רעשים אשר נגרמו כתוצאה משיפוץ. מדובר בסוגיה מורכבת, ולכן הקפדה על מסגרת זמנים היא הכרחית.

כיצד תוכלו לשמור על השקט בזמן תקופת השיפוץ?

לסיכום, אם אתם לקראת תהליך שיפוץ, מומלץ לעדכן את השכנים בדבר השיפוץ באמצעות משלוח וואטספ או הדפסה של מודעה. בנוסף, באמצעות קבלן שיפוצים ניתן לבנות לוח זמנים בהתאם להיקף הפרויקט, וזאת בכדי להימנע מרעש בשעות המנוחה ולקראת כניסת השבת. בכך, תוכלו לסיים את השיפוץ על הצד הטוב ביותר וללא קנסות מיותרים אשר אותם ניתן כאמור לקבל בעקבות רעשים בזמן תקופת השיפוץ.

גלילה לראש העמוד