נפצעתם במהלך העבודה? כדאי שתפנו לרופא תעסוקתי

רופא תעסוקתי

אנשים שנפצעים במהלך או בעקבות העבודה צרכים לדעת שיש להם תמיכה כלכלית, במיוחד אם הם אינם מסוגלים להמשיך לעבוד. בדיוק עבור כך קיים ביטוח לאומי וכמובן שגם ביטוחים פרטיים. עם זאת, אין לטעות שהכול כ"כ פשוט, אלא יש להבין שנדרשים להוכיח שהתאונה אכן הובילה לפגיעה ישירה בכושר העבודה, וכאן רופא תעסוקתי נכנס לתמונה. דעתו המקצועית הכרחית. אם על מנת להניע את תהליך קבלת התגמולים, ואם על מנת לקבוע עד לאיזו תקופה ניתן להמשיך לקבל את התגמולים. אז אם גם אתם בימים אלו מתמודדים עם תאונה שפגעה ביכולת לעבוד, מוזמנים ללמוד למי פונים, על מה מקפידים וכמובן שגם מהן ההשלכות.

3 שלבים בדרך לפיצויים

באופן כללי על מנת להיות מוכרים כנפגעי כושר עבודה נדרשים לעבור 3 שלבים. ראשית יש להחזיק באישור שמעיד על פגיעה שמגבילה את כושר העובדה. דבר שני שיש לעשות זה לבחון האם מידת הפגיעה מזכה בתגמולים, ולבסוף יש להגיש בקשה עבור קבלת פיצויים, אם מביטוח לאומי ואם מטעם הפוליסה, כך שרופא תעסוקתי מהווה חלק מרכזי בסיפור. אז אם גם אתם חווים את הסיטואציה ועל כן תוהים איך מגדירים אובדן כושר עבודה תעסוקתי, מהן ההשלכות ואלו פציעות רלוונטיות, מוזמנים להיעזר במידע המקיף שריכזנו עבורכם כאן.

אובדן כושר עבודה זמני חלקי ומלא

חשוב לדעת שאובדן כושר עבודה בין היתר עשוי להיגרם בשל מחלת עבודה, תאונת דרכים ואפילו עשוי להתרחש מחוץ למשרד. כמו כן, ראוי להכיר שקיים אובדן כושר עבודה מלא וחלקי. אובדן כושר עבודה מלא מתייחס לפגיעה של לפחות 75% בכושר העבודה, לצד אי יכולת לעסוק באופן סביר בתחום זהה. במקביל, אובדן כושר עבודה חלקי מייצג מצב של פגיעה בהכנסה, אם כי לצד היתכנות להמשיך לעבוד. כמו כן, ישנה הגדרה נוספת, אובדן כושר עבודה זמני. במקרה זה מדובר בסיבה רפואית שפוגעת לפחות ב25% בגובה ההשתכרות.

גובה הפיצוי שעומד על הפרק

לפני שפונים אל רופא תעסוקתי, מוטב לקבל הכוונה כיצד להתנהל מולו. אין הכוונה לשקר (הוא ככול הנראה יעלה על כך), אך כן חשוב לדעת מה לומר, מתי לציין שפעולות מסוימות מקשות עלינו וכדומה. מדוע? כיוון שרופא תעסוקתי הוא זה שמכריע על גובה אחוזי הפגיעה בכושר העבודה – הכרעתו משפיעה על גובה הפיצוי החודשי. באופן כללי מקבלים תגמולים בהתאם ל75% מסך השכר השנתי הממוצע, ואף בהתאם לסכום שמוזכר בפוליסה (ניתן לבטח סכום שגבוה או נמוך מהשכר החודשי).

למה ניתן לצפות מביטוח לאומי?

טוב לדעת שגם אם אין לכם כל ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי, אתם עדיין מכוסים. ביטוח לאומי מגבה נפגעי תאונות עבודה, וזאת במשך כ90 יום ממועד התאונה (רוב הביטוחים הפרטיים מבטחים לאחר 90 יום). אם הנזק ממשיך מעבר לכך, עשויים להיות זכאים להטבות נוספות מטעם "מחלקת נכות כללית". כאן מדובר בקצבה שנתית שניתנת למי שכושר העבודה שלו נפגע באופן תמידי, למי שכושר העבודה שלו צנח ב50%, או למי שההכנסה שלו צנחה ב45% בעקבות המקרה.

כל שצריך לעשות

לסיכום נציין שאין לדעת מה יוליד יום, אך כן ניתן לוודא שאתם תישארו עם תמיכה. כל שצריך לעשות זה לבחור ביטוח מתאים, וברגע האמת להיות מודעים לזכויות שלכם. כמו כן, בכול הנוגע לתאונת עבודה, תזכרו שרופא תעסוקתי מהווה דמות שמשפיעה באופן ישיר על גובה הפיצויים שיגיעו לידיכם, כך שאם יש בעיות או שאלות, מוטב לקבל סיוע מקצועי. אם מצדו של עו"ד שבקיא בתחום ואם מטעמו של ארגון מסייע. רק בריאות!

גלילה לראש העמוד