האם חברות ניקיון צריכות שירותי vps?

vps לחברות ניקיון

חברת שירותי ניקיון אשר פועלת בהיקף נרחב, חייבת להשקיע בלא מעט עזרים לצורך התפקוד היעיל. וכמובן, אי אפשר כיום בלי מחשוב. במה בדיוק מעולם המחשוב כדאי וניתן לחברות כאלה להשתמש? זו כבר שאלה שהתשובה עליה לא תמיד פשוטה. למשל שרת VPS – האם זה מתאים לחברת ניקיון? יש מי שיענו מייד בשלילה. כפי שתראו עוד מעט, זו לא בהכרח תשובה טובה. אז האם חברות ניקיון צריכות שירותי vps? מתי? כיצד זה יסייע להן ובמה?

מה הם בעצם שירותי VPS

VPS הם ראשי התיבות של Virtual Private Server. שרתים הם לא דבר חדש בעולם המחשוב – כל עסק ממוצע משתמש במחשבים ומעבר לרף דרישות מסוים, זקוק גם לשרתים. השימוש בשרתים נפוץ מאוד, במגוון רחב של סוגי עסקים ולאורך שנים רבות. אבל למה הכוונה ב"שירות" של שרתים? באמצעות שירותי vps של חברה שמתמחה בתחום, ניתן להשתמש בשרת, מבלי לרכוש שרת. יותר מזה – מבלי להתקין אותו בעסק שלכם אפילו! מייד נגיע ליתרונות הרבים שיש לכך. אך קודם נפנה תשומת ליבכם, לנקודה הבסיסית החשובה – אפשרות השכירה, מרחיבה את האופציות שעומדות בפניכם, בכל הנוגע לשימוש בשרתים. "שרת" שמוצע בצורה כזו, זה לא השרת שהכרתם עד היום.

כשירות ענן

מדובר על שירות ענן, של צריכת שרתים מרחוק. פירוש הדבר, הוא קודם כל שנחסך מכם הצורך לרכוש שרת ולהתקין אותו בעסק עצמו ולתחזק אותו בעצמכם. במקום זאת, אתם צורכים אותו דרך האינטרנט, כפי שמתחברים מרחוק למשל לשרות ענן בולט אחר – ג'ימייל. במודל צריכה זה, אתם מחליפים תשלום גדול מראש (על רכישת השרת), בתשלום חודשי נמוך הרבה יותר, קבוע ונוח. לשירותי ענן יש למעשה יתרונות רבים ומומלץ ללמוד על כך בנפרד. עוד דוגמה אחת לשם ההמחשה: שירותים כאלה, משפרים את היכולת לעבוד מרחוק. למעשה, לעבוד מכל מקום, שבו עומד לרשותכם חיבור לרשת האינטרנט. זה הוא יתרון חשוב, גם לאור המגמה המתרחבת של עבודה מהבית.

להתמקד בעיקר

אם הייתם רוכשים שרתים להתקנה פנימית בעסק, מי היה מטפל בהם באופן שוטף? כחברת ניקיון, גם אם גדולה יחסית, סביר שאין לרשותכם מחלקת מחשוב. גם מנהל מחשוב, ככל שיש לכם, עשוי להיות במשרה חלקית או במיקור חוץ. ובכלל – למה לכם כל הטרחה וההוצאות האלה? השאירו את הטיפול בשרתים למומחים חיצוניים והשאירו גם את השרתים אצלם!

הגמישות העסקית שמתקבלת

כל עסק עובר שינויים. הן במהלך פעילותו השוטפת, לאורך השנה, בהתאם לחגים ולסיבות נוספות. ייתכן שאתם במגמת צמיחה. לעתים יש מצבי משבר. לעתים ישנן התרחשויות יוצאות דופן, כגון מיזוג או רכישה של החברה. בתגובה לכל אלה, גם דרישות המחשוב משתנות. הפעילות מצטמצמת? אם יש לכם שרתים פנימיים, הם ישבו חסרי מעש (באופן חלקי לפחות) ועדיין תמשיכו לשלם על הנדל"ן שהם תופסים, החשמל, המיזוג, התחזוקה ועוד. הפעילות מתרחבת? אז עכשיו תרוצו לרכוש הרחבות חומרה לשרתים קיימים? לרכוש שרתים נוספים? שרתי VPS פותרים זאת, בשני אופנים לפחות. האחד – עצם היותם שרות בענן שניתן לשכור לפי הצורך, בקלות ובמהירות. השני – הם מצטיינים ביכולת התאמה קלה ומהירה, לדרישות משאבים משתנות. ככלל, במחשוב ענן קל יותר לשלם, בצורה שתואמת ככל הניתן את היקפי השימוש במשאבים השונים.

לסיכום

לכל חברת ניקיון גדולה, כדאי להכיר אפשרות זו לשכירת שירותי VPS. הדבר נכון בוודאי, לגבי חברות גדולות יחסית וכאלה אשר עומדות בפני צמיחה או שינוי רב.

גלילה לראש העמוד