חכם משכנתאות מלווים אתכם אל הגשמת חלום הדירה: איך לוקחים משכנתא ראשונה במסלול נוח ומשתלם?

אין ספק שנטילת משכנתא זה אחד הצעדים החשובים והמרכזיים בחייו של אדם – מפני שברוב המקרים מדובר בלקיחת הלוואה גדולה, שתלווה אתכם עשרות שנים קדימה. לכן כל-כך חשוב לקחת משכנתא בתנאים שמיטיבים עמכם, תוך בנייה של תמהיל המשכנתא בצורה המשתלמת ביותר לטווח הארוך – וזה בדיוק מה ש"חכם משכנתאות" עושים, הם יסייעו לכם לסגור את עסקת המשכנתא הטובה ביותר עבורכם. לפניכם כל מה שחשוב לדעת בנושא!

לקחת משכנתא במסלול המשתלם ביותר

איך לוקחים משכנתא במסלול משתלם? ובכן, זו שאלה מורכבת – עליה ננסה להשיב על בסיס דוגמא מהזמן האחרון. נוטלי משכנתאות שלקחו משכנתא לפני מספר שנים, אשר רוב המשכנתא שלהם התבססה על ריבית הפריים ניזקו קשות לאחרונה. מדוע? מפני שנגיד בנק ישראל העלה את הריבית במשק, במטרה להילחם באינפלציה המתגברת שהתפרצה בעקבות הקורונה – הוא העלה את הריבית בהתאם להחלטות בארה"ב ובאירופה, שגם שם הריבית עלתה משמעותית. במילים אחרות, אנשים שלקחו משכנתא המורכבת מפריים בשיעור גבוה, נאלצו להוסיף בתשלום החודשי של המשכנתא עוד כמה מאות שקלים. אז איך מונעים מצב כזה? האמת שזה כמעט בלתי אפשרי, מפני שמי שמבין בכלכלה מבין שהיא דינמית. אז נכון שהרבה שנים הריבית במשק שאפה לאפס, אבל הנה – קשה משבר עולמי שאף אחד לא צפה – הקורונה, והריבית עלתה.

אז מה כן ניתן לעשות כדי לקבל משכנתא משתלמת לטווח ארוך?

ראשית, כדאי לקחת את שירותו של יועץ משכנתא פרטי, המביא עמו ניסיון רב. מפני שהוא יעשה עבורכם סקר שוק בכל הבנקים, ויבדוק מי מציע את התנאים הטובים ביותר. וזאת בהשוואה ליועצי משכנתאות בבנקים, שהתפקיד שלהם זה לשכנע אתכם לקחת משכנתא בבנק בו הם עובדים – לכן הם לא האופציה המשתלמת עבורכם. או לחלופין, תצטרכו לעבור בכל הבנקים בארץ ולקבל הצעות מחיר – עבודה סיזיפית ומעיקה, שעדיף שאיש מקצוע יעשה זאת עבורכם. "חכם משכנתאות", יבדקו ויחקרו עבורכם איפה כדאי לקחת משכנתא במסלול המשתלם ביותר.

ובאשר לדוגמה שנתנו על תנודתיות השוק, יועץ משכנתא מקצועי, כמו מומחה מחברת חכם משכנתאות, יבחן את המגמות בשוק, כולל המגמות העתידיות (ככל האפשר), ועל סמך כך ימצא את ההצעה הטובה ביותר עבורכם – זה בדיוק התפקיד שלו, לכן כל-כך חשוב להיעזר ביועץ משכנתא מקצועי לפני שאתם לוקחים את ההלוואה הגדולה ביותר שלקחתם בחייכם.

טיפים לנוטלי המשכנתאות:

  • נסו לגייס סכום גדול ככל שאתם יכולים לרכישת הבית, כך תוכלו לקחת משכנתא קטנה יחסית.
  • במידת האפשר, חלקו את המשכנתא למספר שנים קטן יחסית – כך תחזירו פחות ריבית, ויצא שתלמו על המשכנתא פחות. מנגד, סכום חודשי נמוך יהיה כנראה נוח יותר, אך זה פחות כלכלי לטווח הארוך.
  • התעקשו על גמישות במשכנתא, כולל האפשרות לפרוע אותה לפני הזמן בעמלה קטנה יחסית.
  • בדקו שיש אפשרות להקפיא תשלומים בתקופות בהן אתם עלולים להתקשות מבחינה כלכלית – שחלילה לא יצא מצב שתפגרו בתשלומי המשכנתא, מה שעלול לגרור כנסות, ובכך דירוג האשראי שלכם ירד בהתאם.
  • עשו סקר שוק לגבי ביטוח משכנתא, הבנק עובד עם חברות ביטוח מסוימות, אך תוכלו לבטח את המשכנתא גם אצל חברת ביטוח פרטית – בדקו כמה אופציות שרק תוכלו כדי לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר.
  • התייעצו עם יועץ משכנתאות שיסייע לכם לקבל את המשכנתא בתאים הטובים ביותר עבור משק הבית שלכם.

לסיכום

לקיחת משכנתא זה צעד יחסית מורכב – הכולל מסע מעייף בין בנקים במטרה לקבל את ההצעה הטובה ביותר, אך זה לא חייב להיות כך. בעזרת "חכם משכנתאות" תוכלו לקבל את המשכנתא הטובה, הנוחה והמשתלמת ביותר! כך תוכלו לוותר על בזבוז הזמן היקר שבלרדוף אחרי ההצעה הטובה ביותר בעצמכם.

גלילה לראש העמוד