כבר לא צריך לשטוף את הבית בעצמנו! שואב אבק שוטף יעשה את העבודה בשבילכם

שואבי אבק הם כבר לא מה שהיה פעם, אלא הרבה יותר טוב! כיום ישנם “שואבים שוטפים" ואף שואבים רובוטיים. מכשירים מתוחכמים אלה יספקו לכם תועלות רבות, אם תדעו לבחור במכשיר הנכון מחברה איכותית. מה חשוב שתדעו על כך? אלה כמה תשובות ותובנות חשובות, לגבי שואבי אבק שוטפים:

 

שואבים ושוטפים במגוון אופנים

ניקוי רצפה יסודי איננו דבר פשוט. זה לא רק "שאיבת אבק”. אז למה אנחנו משתמשים בעצם בשואב אבק? התשובה לכך, היא שהתרגלנו עם השנים לכלים מסוגים נפרדים – מטאטא, סמרטוט רצפה, דלי, מגב. כל זה היה (והוא עדיין) הגיוני ושימושי בהחלט, אך כיום יש גם אפשרות אחרת – מכשירים שעושים כמה דברים ביחד. שואב שגם שוטף את הרצפה, יכול להיות שימושי יותר ממכשירי ניקוי רגילים כאשר הם בנפרד. יש כיום לא מעט סוגים של שואב אבק שוטף, אך ניתן לחלק זאת בגדול לשני עיצובים. האחד, הוא מכשיר שנראה כמו שואב אבק רגיל, עם ידית הפעלה וחלק תחתון שבו נמצאים רוב חלקי המכשיר. סוג שני של שואב שוטף, הוא שואב רובוטי. זה כבר סוג מוצר שונה מהותית, בו המכשיר פועל עצמאית בשטח. לכן, הוא גם נראה אחרת – נמוך ושטוח, ללא ידית אחיזה. מכשירים איכותיים מסוג זה, זמינים למשל מחברת רונלייט (Ronlight).

 

יתרונות השואב השוטף

מכשירים שימושיים אלה, מספקים כמה וכמה תועלות חשובות. בין השאר, מכשיר כזה

 • מנקה יסודית – מכשיר שאיבה שוטף מספק ניקוי יסודי במיוחד, אשר לא תמיד יש לנו זמן או חשק לעשות. אגב, הוא גם מפריד בין מים נקיים למלוכלכים, כך שהשטיפה היא כל הזמן במים חדשים ונקיים יותר.
 • מנקה במקומכם – אם מדובר על שואב רובוטי, הוא יקל מבחינת עבודת ניקוי הבית. זאת, באופן אשר מתבטא בחסכון בזמן וגם במאמץ.
 • מנקה תמיד – שואבים רובוטיים מאפשרים לנקות, גם כאשר לכם אישית אין זמן לנקות.
 • בית נקי – התוצאה של כל זה? בית שנמצא במצבו הנקי ביותר כמה שיותר!

נקודות לבחירה

בבחירת שואב שוטף, כדאי לשים לב לפחות לנקודות הבאות:

 • טווח המחירים – המחיר יהיה כמובן שיקול חשוב וכנראה בין הראשונים שייכנסו לתמונה. במסגרת התקציב שלרשותכם, תרצו למצוא את הדגם שמספק את התמורה הרבה ביותר למחירו.
 • עוצמת השאיבה – משפיעה על היכולת להתמודד עם פסולת כבדה או גדולה מהרגיל.
 • סוללה ובסיס טעינה – הסוללה וכל הכרוך בטעינתה, משמעותיים בשני סוגי שואבי האבק. הם משפיעים על זמן העבודה בעקבות כל טעינה ועל נוחות תהליך הטעינה.
 • מיכלי מים ופסולת – נפחי המיכלים שמגיעים עם המכשיר.
 • תכונות מתקדמות – לכל דגם עשויות כמובן להיות תכונות מתקדמות שונות וחשוב לקחת גם אותן בחשבון. למשל, יכולת ניקוי עצמי.
 • בשואבים שוטפים רגילים – תרצו לבדוק אביזרים משלימים, כגון מברשת לניקוי ספות.
 • בשואבים שוטפים רובוטיים – תרצו לבדוק את יכולות ניהול המכשיר, אשר מתבצע בדרך כלל דרך אפליקציה.

 

השורה התחתונה של הבחירה

אז מה לבחור? הדגמים והאפשרויות רבים למדי. במבט כללי, שואבים שוטפים מהסוג ה"עומד" חזקים יותר ועושים עבודה יותר יסודית. הרובוטיים לעומתם, מצטיינים בכך שהם עושים את העבודה במקומכם. התשובה לשאלה מה מתאים לכם, תלויה בין השאר באופי האזורים שיש לנקות. מה גודלם? עד כמה הם בשימוש? כמובן, גם מה אופי השימוש? לדוגמה, בעלי חיים וילדים נוטים לבלגן וללכלך את הבית באופן תדיר יותר. יש שטיחים או אין? וכמה? אתגרי הניקוי שונים מבית לבית. בכל מקרה, שתי הבחירות עשויות להיות טובות מאוד. זו לא בחירה בין טוב לרע, אלא בין מוצר איכותי אחד לשני.

 

לסיכום

התקדמו לדור הבא של ניקוי הבית, עם שואב שוטף חזק ואיכותי.

גלילה לראש העמוד