ניקיון דירות ומה שמסביב

ניקיון הוא כאב ראש לא קטן. לא רבים אוהבים לעשות את עבודת הניקיון, ורובם המוחלט לא עושים זאת כמו שבאמת צריך לעשות. ניקיון דירות הוא מטלה ועול, וכיום רבים מהישראלים נעזרים בשירות ניקיון דירות אצל חברה או אצל עוזרת בית. זו הסיבה כי בשנים האחרונות שוק עוזרות הבית וחברות הניקיון צמח. בגלל ובזכות הצמיחה, המרוויחים הגדולים מהסיפור הם אלו דווקא הצרכנים. אם בעבר חברות ניקיון דרשו סכומים מופרכים עבור ניקיון סטנדרטי, כיום ישנן חברות ועוזרות בית העושות זאת במחירים משתלמים במיוחד.

ניקיון דירות

מה כולל ניקיון דירות?

 

כאשר אתם מחפשים חברה לניקיון דירות, עליכם לברר היטב לפני מה זה כולל בתוכו. חשוב לדעת כי עליכם להתחשב גם בזמן העבודה ובכמות העובדים שתרצו שיגיעו אליכם. ניקיון באופן כללי, כולל בתוכו הכל! ניקיון הרצפה, חלונות, תריסים, מסילות, ארונות הבית, חדרי שינה, חדר אמבטיה ושירותים, ניקיון יסודי לכלי ורהיטי המטבח, חצר או מרפסת במידה ויש ועוד. אם הבית שלכם גדול דיו, דעו כי עובד אחד לא יוכל לסיים הכל במספר מצומצם של שעות. לכן הפתרון במקרה זה יהיה להגדיל את תדירות הביקור, או להזמין שני עובדים או יותר בהתאם לגודל העבודה. כאשר מדובר בניקיון אחרי שיפוץ, המצב שונה. במהלך שיפוץ הבית מתכסה בשכבת אבק ולכלוך ולכן יש צורך במספר עובדים חרוצים שיגיעו עם כלי מיוחדים כמו מכונות פוליש וכדומה.

 

ההבדלים בין עוזרות בית לחברה

 

עוזרות בית, לרוב לא עושות או לא יכולות לעשות מטלות קשות. לדוגמה: אם בבית ישנן חלונות גבוהים או תריסים רבים, עוזרות בית לא יעשו זאת וימליצו לכם על אדם אחר העושה זאת. חברת ניקיון לעומתן, מחזיקה בכוח אדם ובפתרונות לכל סוגי בעיות הניקיון. עוזרות בית הם יעילות כאשר הבית כבר נקי, וכל מה שצריך זה רק לשמור זאת. הבדל נוסף ביניהם: כיום משרד העבודה הגדיל את פיקוחו על נושא זה, ואדם אשר מעסיק עובד (עוזרת בית) ללא תלוש משכורת מסודר, הפרשות לקרנות פנסיה, פיצויים וכו' ותנאים הולמים, ימצא את עצמו משלם קנסות גדולים אשר יעלו על גודל התועלת. חברת ניקיון היא האחראית הבלעדית לדאוג זאת לעובדיה, מה שיפתור לכם את בעיות אלו.

למסקנה: אם הבית נקי ואתם מעוניינים לשמור עליו כך – עוזרת בית תעשה זאת מצוין. רק אל תשכחו לדאוג לניירת. אם הבית כן דורש ניקיון טוב יותר וחזק יותר – כאן תצטרכו להזמין חברה לניקיון דירות מקצועית.

גלילה לראש העמוד