מתקנת את העולם: עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי הוקמה בזכות סיפור הגבורה של רפי אדרעי ז"ל

עמותת אחינועם בראשות האחים איל אדרעי, משה אדרעי וכן משה אדרעי הוקמה מתוך חובה מוסרית וערכית לצמצום הפערים בחברה הישראלית. אולם, ברקע עומד גם סיפור יוצא דופן של רפי אדרעי ז"ל אשר נפל במלחמת יום העצמאות ואשר עורר בבני משפחתו השראה לפעילות חברתית שנועדה לתקן עוולות חברתיות. מי היה רפי אדרעי ז"ל וכיצד מצליחה עמותת אחינועם לפעול למען הנצחתו? להלן כל הפרטים.

רפי אדרעי ז"ל – לוחם אמיץ שנפל בזמן מלחמת יום העצמאות

משפחת אדרעי היא משפחה שורשית וערכית שאהבת המולדת תמיד הייתה חלק מסל ערכיה. רפי אדרעי ז"ל לקח חלק בפעילות חברתית ענפה עוד בצעירותו, כאשר השתלב בתנועת הנוער העובד בתור מדריך, ובתוך זמן קצר אף שימש בתור מדריך אחראי. עם גיוסו לצבא הצליח אדרעי לבלוט מאוד בתור חייל ממושמע שלקח חלק פעיל בהכנת הרובע היהודי לקראת פרוץ המלחמה בעיר צפת בה נולד וגדל ואף עסק באופן פעיל בהכנה של סליקים. עת נפתחה המלחמה הוא לקח חלק פעיל בהגנה על המולדת, עד שמצא עת מותו בקרב בעקבות הפגזה מצרית כבדה על משלטי חלוצה. הוא נפל בגיל 24 בלבד ונקבר בראש העין. במלחמת העצמאות איבדה מדינת ישראל אלפי מטובי בניה, אולם הסיפור של אדרעי נשאר חלק מהותי מהעשייה החברתית של בני משפחתו.

בני משפחתו אשר ראו בסיפור הגבורה של רפי אדרעי ז"ל כחלק בלתי נפרד מהמסורת המשפחתית והאהבה למולדת החליטו להחזיר בחזרה, וקידמו פרויקט גיוס כספים לטובת הקמה של בית יד לבנים בעיר צפת בה נולד וגדל. בנוסף, החליטו בני הדור הממשיך להקים את עמותת אחינועם הפועלת לקידום צמצום פערים בחברה הישראלית, ללא כוונות רווח ועם שימת דגש על עבודה חברתית נרחבת.

 

 

עמותת אחינועם – כל מה שצריך לדעת

העמותה הוקמה בשנת 2018 על ידי בני המשפחה רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי. פעילות העמותה מתמקדת בצמצום פערים בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של שורת תוכניות. רפי אדרעי תורם רבות לקידום התוכניות מתוך הבנה כי מדובר בבסיס שדרכו ניתן ליצור את השינוי המיוחל, במגוון תחומים. על כן, אחת מהתוכניות הבולטות של העמותה היא תוכנית ליווי ארוכת טווח המיועדת בעבור צעירים וצעירות מגיל 16, כאשר במסגרת התוכנית הזו מספקים המתנדבים מעטפת מלאה המבוססת על תוכנית אישית המותאמת בדיוק לצרכים של כל ילד. תוכנית נוספת ודומה במתכונת שלה היא תוכנית ליווי ארוכת טווח לצעירים החל מגיל 16 שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה ומוגדרים כנוער בסיכון, כאשר המטרה של שתי התוכניות הללו היא לתמוך באותם תלמידים ובהתאם לכך להוביל להתגברות על מחסומים וקשיים שמשפיעים באופן משמעותי על היכולת להצליח בתחנות חשובות חשובות.

לסיכום

עמותת אחינועם רואה בפעילות כחלק בלתי נפרד מחובה מוסרית וערכית לדאוג לעתידם של בני הנוער במדינת ישראל. סיפורו מעורר ההשראה של רפי אדרעי ז"ל הוביל את מייסדי העמותה לקידום של שורת תוכניות הכוללות בין היתר תוכנית ליווי אישית, שיפוץ של מבנים בעיר צפת, חלוקת מלגות כלכליות לצד קידום של תוכניות נוספות כמו למשל לא משאירים אף תלמיד מחוץ לכיתה. בתור מי שראו את סיפור של דוד המשפחה כסיפור גבורה, אין ספק כי העשייה החברתית היא בעלת השפעה שאת התוצאות שלה ניתן לראות כבר בשטח, עם עשייה חברתית ענפה ופורצת גבולות המתרחשת בפריפריה ובכל רחבי הארץ.

גלילה לראש העמוד